15.10.2014 / 20:07
Autor

Založení parcel ozimých plodin

Travní směsi a pícniny jsme seli 25. srpna. Později dodané odrůdy těchto plodin také 5. září a 19. září. Parcely ozimé řepky jsme založili 29. srpna. Ozimé obilniny jsme naseli 3. a 4. října. Pozdě dodaná osiva se snažíme naset v nejbližším možném následujícím termínu.

Pozemek pro parcely Naše pole byl zorán 1. srpna 2014. K další přípravě půdy jsme využili kompaktor. Vzhledem k poruše stoje na setí ozimé řepky (21.srpna ) nám nezbylo než o týden odložit termín setí této plodiny.

25. srpna jsme zajistili setí travních směsí a pícnin. Na setí jsme spěchali, abychom využili následného deštivého počasí. ( 26. a 27. srpna napršelo 18mm) .

Další deště byly hlášeny na víkend 30. až 31. srpna. Dne 29. srpna se nám podařilo zajistit setí parcel ozimé řepky. Během setí jsme respektovali osivové hodnoty zadané zástupci majitelů odrůd. Výsevek tak byl nastavován před setím dané odrůdy podle požadavků vystavovatelů.

Důležité je, že se nám podařilo ozimou řepku naset před příchodem dešťů a stihli jsme naset v agrotechnickém termínu, který je pro setí této plodiny vhodný a doporučovaný.
5. září jsme seli pozdě dodané materiály travních směsí a pícnin.

8. září jsme na parcelách ozimé řepky zajistili aplikace herbicidu Butisan Max v doporučené dávce. Aplikovali jsme také granule jako ochranu vůči slimákům a zajistili jsme ošetření insekticidem.

Další varianty travních směsí a pícnin jsme z důvodu později dodaného osiva seli 19. září.

Konec září byl ve znamení příprav na setí ozimých obilnin. Bylo třeba zajistit výpočet výsevku pro danou odrůdu podle přání vystavovatele, navážky osiv, přípravu půdy, rozměření pozemku a lajnování pásů pro setí.

Na první říjnový den napršelo. Během setí ozimých obilnin, které proběhlo 3. a 4. října,  měla půda optimální vlhkost. Rostliny jsou čerstvě vzešlé. Aktuálně nás čekají úkoly spojené s ochranou vůči škůdcům a plevelům.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *